ASTM D955 Termoplastiklerin Kalıp Boyutlarından Çekme Ölçme Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D955 Termoplastiklerin Kalıp Boyutlarından Çekme Ölçme Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D955 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, belirtilen işlem koşullarında sıkıştırma veya enjeksiyon işlemleriyle kalıplandığında termoplastiklerin kalıp boşluğundan kalıplanmış boyutlarına kadar büzülmeyi ölçmeyi amaçlamaktadır.

ASTM D955 Termoplastiklerin Kalıp Boyutlarından Çekme Ölçme Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, 24 ve 48 saatte büzülme ölçümlerini kapsar. Bu yöntem, standart numunelere dayalı karşılaştırılabilir veriler verecektir ve değişen akış yolları, duvar kalınlıkları, basınç ve sıcaklık gradyanları ve işlem koşulları ile gerçek kalıplanmış parçalardaki mutlak değerleri tahmin edemez. Bu test yönteminde açıklanan üç numune geometrisi arasında kalıp büzülmesindeki farklılıklar da gözlemlenebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D955 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp