ASTM D96 Santrifüj Yöntemi ile Ham Petrolde Su ve Tortu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D96 Santrifüj Yöntemi ile Ham Petrolde Su ve Tortu için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D96 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test metodu, saha gözetimi transferleri sırasında ham petroldeki tortu ve suyu belirlemek için santrifüj yöntemini kapsar.

ASTM D96 Santrifüj Yöntemi ile Ham Petrolde Su ve Tortu için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi her zaman en doğru sonuçları vermeyebilir, ancak tortu ve suyun saha tespiti için en pratik yöntem olarak kabul edilir. Daha yüksek bir doğruluk derecesi gerektiğinde, test yöntemleri D4006, D4377 veya D473'te açıklanan laboratuvar prosedürü kullanılmalıdır.

Damıtma yoluyla su ve ekstraksiyon yoluyla tortu, ham petrollerdeki tortu ve suyu belirlemenin en doğru yöntemleri olarak kabul edilir. Bu itibarla, bu usullerin, bu usulün varyasyonlarından veya bu usul ile diğer usuller arasındaki sonuçlarda veya taraflar arasında bir uyuşmazlık olması durumunda ortaya çıkan farklılıkları çözmek için bu usuller kullanılmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D96 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp