ASTM D968 Düşen Aşındırıcı ile Organik Kaplamaların Aşınma Direnci için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D968 Düşen Aşındırıcı ile Organik Kaplamaların Aşınma Direnci için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D968 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, metal veya cam panel gibi düz bir sert yüzeye uygulanan kaplamaların üzerine aşındırıcı düşen aşındırıcı tarafından üretilen organik kaplamaların aşınmaya karşı direncinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D968 Düşen Aşındırıcı ile Organik Kaplamaların Aşınma Direnci için Standart Test Yöntemleri

Farklı aşındırıcılara dayalı iki test yöntemi aşağıdaki gibidir:

Bu yöntemler, yöntemlerin yeniden üretilebilirliğinin zayıf olması nedeniyle sayısal değerler kullanıldığında yalnızca bir laboratuvarda yapılan testlerle sınırlandırılmalıdır. Sayısal değerler yerine sıralama kullanıldığında, laboratuvarlar arası anlaşma önemli ölçüde iyileştirilir.

Kaplama kalınlığı belirlenirken SI birimlerinde belirtilen değerler mil hariç standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D968 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp