ASTM D97 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D97 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D97 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, herhangi bir petrol ürününü kapsar ve bu ürün üzerinde kullanılması amaçlanmıştır.

ASTM D97 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Standart Test Yöntemi

Siyah numuneler, silindir stoğu ve damıtılmamış akaryakıt için uygun bir prosedür açıklanmıştır. Önceden bu test yönteminin bir parçası olan bulut noktası prosedürü artık test yöntemi D2500 olarak görünmektedir.

Otomatik aparat kullanarak akma noktalarının belirlenmesi için alternatif prosedürler sunan çeşitli ASTM test yöntemleri mevcuttur. Hiçbiri test yöntemi D97 ile aynı tanımlama numarasını paylaşmaz.

Otomatik bir alet kullanıldığında, tekniğe özgü ASTM test yöntemi tanımlama numarası sonuçlarla birlikte rapor edilecektir. Ham petrollerin akma noktasının test edilmesi için bir prosedür, Test Yöntemi D5853'te açıklanmıştır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D97 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp