ASTM E 162 Radyan Isı Enerjisi Kaynağı Kullanan Malzemelerin Yüzey Yanıcılığı Testleri

ASTM Testleri

ASTM E 162 Radyan Isı Enerjisi Kaynağı Kullanan Malzemelerin Yüzey Yanıcılığı Testleri

EUROLAB laboratuvar ASTM-E162 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Standart, imalatta yaygın olarak kullanılan malzemelerin yüzey yanıcılığı için geçerlidir. Toplu taşıma endüstrisindeki (otobüsler ve trenler), Federal Üretilen Ev İnşaatı ve Güvenlik Standartlarında (24 CFR 3280) ve Eğlence Araçları Standardında (NFPA 1192) çeşitli spesifikasyonlarda için gereklidir. Numunenin özelliği, 12'ye 18 inç radyant ısı kaynağına maruz kalması ve gerçek bir yangın ortamında bulunabilecek olanı daha doğru bir şekilde yansıtmasıdır.

ASTM E 162 Radyan Isı Enerjisi Kaynağı Kullanan Malzemelerin Yüzey Yanıcılığı Testleri

ASTM E162 Standardının Önemi

Bu test yöntemi, önceden belirlenmiş bir radyan ısı enerjisi seviyesine maruz kaldığında malzemelerin yüzey yanıcılığını ölçmek ve karşılaştırmak için bir laboratuvar test prosedürü sağlar. Ateşe maruz kalan malzemelerin yüzey yanıcılığının ölçümlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Test, değerlendirilmekte olan malzeme veya montajı mümkün olduğunca temsil eden örneğin:kalınlıkları, katmanları, ve herhangi bir potansiyel alt tabaka açısından küçük numuneler kullanılarak gerçekleştirilir.

Alevlerin yüzeyler boyunca hareket etme hızı, test edilen malzemenin, ürünün veya montajın fiziksel ve termal özelliklerine, numune yerleştirme yöntemine ve yönüne, yangın veya ısıya maruz kalmanın türü ve düzeyine, havanın mevcudiyetine ve özelliklerine bağlıdır.

Bu test yöntemiyle elde edilen test sonuçları, bir bina veya yapıdaki yangın tehlikesinin genel değerlendirmesinin bir parçası olarak değerlendirilecekse, Kılavuz E 1546'ya dahil edilen örnek kriterler, kavramlar ve prosedürler dikkate alınacaktır.

ASTM E162 testi, malzemeyi 1238 derece Fahrenhayt'ta bir doğal gaz ve hava karışımını sürekli olarak yakan gözenekli bir panel olan radyant bir ısı kaynağına 30 derecelik bir açıyla yerleştirerek gerçekleştirilir. Malzemenin üzerinde, üretilen ısıyı bilinen yakıt kaynaklarına karşı ölçen bir bacaya veya bacaya monte edilmiş bir dizi termokupl vardır. Alevler malzemenin yüzeyinden 15 inç aşağıya yayıldığında veya 15 dakika geçtiğinde test tamamlanır.

ASTM E162 Test Kapsamı

Bu yangın testi-tepki standardı, malzemelerin yüzey yanıcılığının ölçümünü açıklar. Bina kodu amaçları için bir derecelendirme temeli olarak kullanılması amaçlanmamıştır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçer ve açıklar, ancak tek başına yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri, gerçek yangın altında malzeme, ürün veya düzenekleri kapsamaz. koşullar.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçer ve açıklar, ancak tek başına yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri, gerçek yangın esnasındaki; malzeme ürün veya düzenekleri kapsamaz.

Eurolab tüm yangın testlerinde teknolojik altyapısıyla üreticilere ve perakendecilere hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp