ASTM E10 Metalik Malzemelerin Brinell Sertliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E10 Metalik Malzemelerin Brinell Sertliği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E10 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, Brinell girinti sertliği ilkesi ile metalik malzemelerin Brinell sertliğinin belirlenmesini kapsar. Bu standart, Brinell test makinesi için gereksinimleri ve Brinell sertlik testlerini gerçekleştirme prosedürlerini sağlar.

ASTM E10 Metalik Malzemelerin Brinell Sertliği için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, Brinell sertlik testi ilkesine göre Brinell sertliğini ölçen ve test makinesinin doğrudan ve dolaylı doğrulamaları dahil olmak üzere bu test yönteminin gerekliliklerini karşılayabilen taşınabilir Brinell sertlik test makinelerinin kullanımına ilişkin gereksinimleri içerir.

Doğrudan doğrulama gerekliliklerini karşılayamayan ve sadece dolaylı doğrulama gereklilikleri ile doğrulanabilen taşınabilir Brinell sertlik test cihazları, test yöntemi E110 kapsamındadır.

Brinell sertlik testi geliştirildiğinde, kuvvet seviyeleri kilogram-kuvvet (kgf) birimlerinde belirtildi. Bu standart, Uluslararası Birimler Sisteminde (SI) kuvvet birimini Newton (N) olarak belirtse de, kgf birimlerinin tarihsel emsalleri ve yaygın olarak kullanılmaya devam etmesi nedeniyle, kgf birimlerindeki kuvvet değerleri bilgi için verilmiştir ve çoğu bu standarttaki açıklamalar, kgf birimlerindeki kuvvetleri ifade eder.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E10 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp