ASTM E1052 Süspansiyonda Mikrobisitlerin Virüslere Karşı Aktivitesini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1052 Süspansiyonda Mikrobisitlerin Virüslere Karşı Aktivitesini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E1052 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM E1052 standardı, süspansiyon halindeki virüslere sahip test maddelerinin virüsidal aktivitesini göstermeyi amaçlamaktadır.

ASTM E1052 Süspansiyonda Mikrobisitlerin Virüslere Karşı Aktivitesini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

Bu laboratuvar test yöntemi, belirli virüslere karşı antimikrobiyal solüsyonların etkinliğini değerlendirmek için kullanılan bir süspansiyon testidir. Bu test yöntemi çoğu virüsle kullanılabilir ve hücre kültürü konak sistemleri için tasarlanmıştır.

Bu test yöntemi, yalnızca mikrobiyolojik veya virolojik teknikler konusunda eğitim almış kişiler tarafından yapılmalıdır.

Birkaç aktif bileşen konsantrasyonu, bir çalışmada çeşitli temas süreleri boyunca verimli ve hızlı bir şekilde değerlendirilebilir. Test yöntemi, çoğu sert yüzeyli taşıyıcı yöntemden daha fazla tekrarlanabilir olma eğilimindedir.

Dondurulmuş stok test virüsü çözülür ve 0.1 ml başına yaklaşık 6-log 10 enfeksiyon birimi titresine seyreltilir. Çalışma Sponsoru tarafından talep edilmesi halinde, test virüsü uygun seviyeye kadar organik toprak ile yüklenir. Bu, tipik olarak, test ürününün tek aşamalı bir dezenfektan olarak pazarlanması amaçlandığında yapılır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, süspansiyonda mikrobisitlerin virüslere karşı aktivitesini değerlendirmek için standart uygulama hizmetleri vermektedir. ASTM E1052 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp