ASTM E1077 Çelik Numunelerin Dekarburizasyon Derinliğinin Tahmini için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1077 Çelik Numunelerin Dekarburizasyon Derinliğinin Tahmini için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E1077 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, bileşim, matris mikro yapısı veya kesit şeklinden bağımsız olarak çeliklerin dekarbürizasyon derinliğini tahmin etmeye yönelik prosedürleri kapsar.

ASTM E1077 Çelik Numunelerin Dekarburizasyon Derinliğinin Tahmini için Standart Test Yöntemi

Aşağıdaki temel prosedürler kullanılabilir:

  • Tarama yöntemleri.
  • Mikroskobik yöntemler.
  • Mikro girinti sertliği yöntemleri.
  • Kimyasal analiz yöntemleri.

Bir anlaşmazlık durumunda, kesin nicel veya doğrusal analiz yöntemi hakem yöntemi olacaktır. Bu yöntemler herhangi bir kesit şekli ile kullanılabilir. Kimyasal analitik yöntemler genellikle mikroskobik yöntemlerden daha büyük bir dekarburizasyon derinliği ortaya çıkarır, ancak belirli basit şekillerle ve ekipmanın mevcudiyeti ile sınırlıdır.

Bu teknikler genellikle araştırma çalışmaları için ayrılmıştır. Mikro girinti sertlik yöntemi, nispeten homojen mikro yapılara sahip sertleştirilmiş yapıların doğru ölçümleri için uygundur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1077 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp