ASTM E108 Çatı Kaplamalarının Yangın Testleri için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM E108 Çatı Kaplamalarının Yangın Testleri için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E108 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu yangın testi-tepki standardı, bina dışından kaynaklanan simüle edilmiş yangın kaynaklarına maruz kalan çatı kaplamalarının göreli yangın özelliklerinin ölçümünü kapsar. Kullanım amacına uygun olarak uygulandığında, yanıcı veya yanmaz çatı güvertelerine montajı amaçlanan çatı kaplamalarına uygulanabilir.

ASTM E108 Çatı Kaplamalarının Yangın Testleri için Standart Test Yöntemleri

Aşağıdaki test yöntemleri dahildir:

  • Aralıklı aleve maruz kalma testi;
  • Alev yayılım testi;
  • Yanan marka testi;
  • Uçan marka testi;
  • Yağmur testi.

Yangın testi maruziyetinin üç sınıfı tanımlanmıştır:

  • A Sınıfı Testler şiddetli yangına maruz kalmaya karşı etkili olması beklenen, çatı güvertesine yüksek derecede yangın koruması sağlayan, konumundan kaymayan ve uçuş tehlikesi oluşturması beklenmeyen çatı kaplamalarına uygulanabilir.
  • B Sınıfı Testler, orta düzeyde yangına maruz kalmaya karşı etkili olması, çatı güvertesine orta derecede yangın koruması sağlaması, konumundan kaymaması ve uçuş tehlikesi oluşturması beklenmeyen çatı kaplamalarına uygulanabilir.
  • C Sınıfı Testler, hafif yangına maruz kalmaya karşı etkili olan, çatı güvertesine hafif derecede yangın koruması sağlayan, konumundan kaymayan ve uçuşan bir marka tehlikesi oluşturması beklenmeyen çatı kaplamalarına uygulanabilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E108 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp