ASTM E1131 Termogravimetri ile Bileşim Analizi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1131 Termogravimetri ile Bileşim Analizi için Standart Test Yöntemi

Bu standart, yüksek uçucu madde, orta derecede uçucu madde, yanıcı malzeme ve bileşiklerin kül içeriğini belirlemek için termogravimetriyi içeren genel bir teknik sağlamayı amaçlamaktadır. Bu test yöntemi, ilgili tarafların üzerinde anlaşmaya vardığı durumlarda bir kompozisyon analizinin yapılmasında faydalı olacaktır.

ASTM E1131 Termogravimetri ile Bileşim Analizi için Standart Test Yöntemi

Bu standart katılara ve sıvılara uygulanabilir.

Testin sıcaklık aralığı tipik olarak oda sıcaklığı ila 1000°C'dir. Tek tek bileşenlerin ağırlıkça %1 ila %100 arasındaki bileşim belirlenebilir.

Bu standart, bir inert ve reaktif gaz ortamı kullanır.

Bilgisayar veya elektronik tabanlı araçlar, teknikler veya bu yönteme eşdeğer veri işleme de kullanılabilir. Bu test yönteminin kullanıcılarına, bu tür tüm aletlerin veya tekniklerin eşdeğer olmayabileceği açıkça tavsiye edilir. Kullanmadan önce gerekli eşdeğerliği belirlemek bu test yönteminin kullanıcısının sorumluluğundadır.


Bu standart, varsa, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM E1131 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp