ASTM E1171 Döngüsel Sıcaklık ve Nem Ortamlarında Fotovoltaik Modüller için Test

ASTM Testleri

ASTM E1171 Döngüsel Sıcaklık ve Nem Ortamlarında Fotovoltaik Modüller için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1171 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,simüle edilmiş sıcaklık ve nem ortamlarında fotovoltaik modüllerin gerilmesi için prosedürler sağlar.

ASTM E1171 Döngüsel Sıcaklık ve Nem Ortamlarında Fotovoltaik Modüller için Test

Modül malzemelerinin yaşlanmasını hızlandırılmış bir temelde simüle etmek için çevresel testler kullanılır.Bu test yöntemleri ile üç ayrı çevresel test prosedürü tanımlanmıştır: bir termal döngü prosedürü, bir nem-donma döngüsü prosedürü ve bir uzun süreli nemli ısı prosedürü. Alanda konuşlandırılmış modüllerde meydana geldiği bilinen gerilimleri simüle etmek için termal döngü prosedürü sırasında elektriksel sapma kullanılır.

Bu test yöntemleri, çevresel teste tabi tutulan modüller için montaj yöntemlerini tanımlar ve kaydedilmesi ve raporlanması gereken parametreleri belirtir.

Bu test yöntemleri, başarılı veya başarısız seviyeleri belirlemez. Kabul edilebilir veya kabul edilemez sonuçların belirlenmesi, bu test yöntemlerinin kapsamı dışındadır.

Bireysel çevresel testlerden herhangi biri tek başına gerçekleştirilebilir veya diğer çevresel veya çevresel olmayan testlerle veya her ikisiyle bir test dizisinde birleştirilebilir. Tavlama veya hafif ıslatma gibi belirli ön koşullandırma testleri de böyle bir dizinin parçası olarak gerekli veya istenebilir. Bu tür herhangi bir sıralama ve ön koşullandırmanın belirlenmesi, bu test yönteminin kapsamı dışındadır.

Bu test prosedürlerinin süresi sınırlıdır ve bu nedenle bu testlerin sonuçları fotovoltaik modül ömürlerini belirlemek için kullanılamaz.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1171 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp