ASTM E1226 Toz Bulutlarının Patlayabilirliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1226 Toz Bulutlarının Patlayabilirliği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM E1226 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yönteminin amacı, toz bulutlarının "patlayabilirliğini" iki şekilde karakterize etmek için standart test yöntemleri sağlamaktır; ilk olarak, bir tozun "patlayabilir" olup olmadığını, yani havada dağılmış bir toz bulutunun bir parlamayı yayma yeteneğine sahip olup olmadığını belirler.

ASTM E1226 Toz Bulutlarının Patlayabilirliği için Standart Test Yöntemi

Bu standardın yöntemlerinin uygulanmasıyla elde edilen sonuçlar, yalnızca dağılmış toz bulutlarının belirli yanma özelliklerine ilişkindir. Diğer form veya koşullarda tozların yanma özelliklerine ilişkin bu tür sonuçlardan herhangi bir çıkarım yapılmamalıdır (örneğin, toz bulutlarının tutuşma sıcaklığı veya kıvılcım tutuşma enerjisi, sıcak yüzeyler üzerindeki toz tabakalarının tutuşma özellikleri, ısıtılmış ortamlarda toplu tozun tutuşması).

Bu testin uygulanmasıyla elde edilen sonuçların, diğer ilgili risk faktörlerini dikkate alan bir patlama riski değerlendirmesinin unsurları olarak kullanılması amaçlanmaktadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1226 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp