ASTM E1245 Otomatik Görüntü Analizi ile Metallerin Dahil Edilmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM E1245 Otomatik Görüntü Analizi ile Metallerin Dahil Edilmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1245 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,otomatik görüntü analizi kullanarak çeliklerde ve diğer metallerde doğal inklüzyonların morfolojisinin temel özelliklerini tanımlayan stereolojik ölçümler elde etmek için bir prosedürü açıklar.

ASTM E1245 Otomatik Görüntü Analizi ile Metallerin Dahil Edilmesi için Test

Uygulama, herhangi bir ayrık ikinci aşama için bu tür verileri sağlamak üzere uygulanabilir.

Bu uygulamada, uzunlamasına bir cila düzlemi üzerindeki inklüzyonların veya diğer ikinci faz parçacıklarının ortalama özelliklerini değerlendirmek için stereolojik ölçüm yöntemleri kullanılır.

Bu bilgi, kendi başına, bu bileşenlerin uzayda üç boyutlu bir tanımını üretmez, çünkü deformasyon süreçleri bu bileşenlerin tercih edilen bir şekilde dönmesine ve hizalanmasına neden olur. Bu tür bilgilerin geliştirilmesi, üç ortogonal düzlemde ölçüm yapılmasını gerektirir ve bu uygulamanın kapsamı dışındadır.

Bu uygulama, ölçülecek bileşenlerin özellikleri istatistiksel olarak güvenilir verilere ulaşmayı zorlaştırdığında, özellikle stereolojik veri üretme sorununu ele alır.

Bu uygulama yalnızca önerilen test yöntemleriyle ilgilidir ve içindeki hiçbir şey kabul edilebilirlik sınırlarını tanımladığı veya belirlediği şeklinde yorumlanmamalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1245 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp