ASTM E1269 Diferansiyel Taramalı Kalorimetre ile Özgül Isı Kapasitesini Belirlemek için Test

ASTM Testleri

ASTM E1269 Diferansiyel Taramalı Kalorimetre ile Özgül Isı Kapasitesini Belirlemek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1269 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, diferansiyel tarama kalorimetrisi ile özgül ısı kapasitesinin belirlenmesini kapsar.

ASTM E1269 Diferansiyel Taramalı Kalorimetre ile Özgül Isı Kapasitesini Belirlemek için Test

Bu test yöntemi, genellikle termal olarak kararlı katılara ve sıvılara uygulanabilir.

Testin normal çalışma aralığı − 100 ila 600°C arasındadır. Sıcaklık aralığı, kullanılan enstrümantasyona ve numune tutuculara bağlı olarak genişletilebilir.

Bu test yöntemine eşdeğer bilgisayar veya elektronik tabanlı enstrümantasyon, teknikler veya veri işleme kullanılabilir.

Bu test yönteminin kullanıcılarına, bu tür tüm aletlerin veya tekniklerin eşdeğer olmayabileceği açıkça tavsiye edilir. Kullanımdan önce eşdeğerliği belirlemek bu test yönteminin kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu test yöntemi, ISO 11357–4'e benzer, ancak bu yöntemde bulunmayan ek metodolojiler içerir. Ek olarak, ISO 11357–4, bu standartta bulunmayan uygulamaları içerir. Bu test yöntemi, Japon Endüstriyel Standardı K 7123'e benzer, ancak bu yöntemde bulunmayan ek metodolojiyi içerir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1269 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp