ASTM E1290 Çatlak Ucu Açma Yer Değiştirme (CTOD) Kırılma Tokluğu Ölçümü için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1290 Çatlak Ucu Açma Yer Değiştirme (CTOD) Kırılma Tokluğu Ölçümü için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E1290 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, birkaç çatlak uzatma olayının bir veya daha fazlasında kritik çatlak ucu açıklığı yer değiştirme (CTOD) değerlerinin belirlenmesini kapsar ve sünek davranıştan gevrek davranışa değişiklik gösteren malzemeler için yarılma çatlak başlama tokluğunu ölçmek için kullanılabilir.

ASTM E1290 Çatlak Ucu Açma Yer Değiştirme (CTOD) Kırılma Tokluğu Ölçümü için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, özellikle yorulma çatlaması ile keskinleştirilmiş çentikli numuneler için geçerlidir. Önerilen numuneler, üç noktalı büküm [SE(B)], kompakt [C(T)] veya yay şekilli büküm [A(B)] numuneleridir. Yükleme hızı yavaştır ve ortam etkileri (sıcaklık dışında) kapsanmaz. Numuneler, çaprazkafa veya klips mastarı yer değiştirme kontrollü yükleme altında test edilir.

SE(B) ve C(T) numuneleri için önerilen numune kalınlığı, B , bir uygulamaya yönelik kalınlıklardaki malzemeninkidir. A(B) numunesi için tavsiye edilen derinlik, W , numunenin alındığı tüp veya borunun et kalınlığıdır. İstenirse yüzeysel yüzey işleme kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1290 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp