ASTM E1317 Deniz Yüzey İşlemlerinin Yanıcılık için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1317 Deniz Yüzey İşlemlerinin Yanıcılık için Standart Test Yöntemi

Bu yangın testi-tepki standardı, gemide yanıcı olmayan alt tabakalarda kullanılan yüzey cilalarının yanıcı davranışı ile ilişkili yangın özelliklerinin ölçülmesi için bir prosedürü açıklar. Bunlar, özellikle, güverte kaplama malzemeleri, perde ve tavan kaplamaları gibi, kaplamaları perdelere ve tavanlara tutturmak için kullanılan yapıştırıcılar, boyalar ve yalıtım malzemelerinin açıkta işlenmesi gibi gemi yapımında kullanılması amaçlanan yüzey cilalarını içerir.

ASTM E1317 Deniz Yüzey İşlemlerinin Yanıcılık için Standart Test Yöntemi

Bu standarda göre gerçekleştirilen testler, uygun şekilde yorumlandığında, yangının hızlı büyümesini ve yayılmasını sınırlayacak malzeme ve yüzey işlemlerini seçmek için kullanılabilecek yangın özellikleri elde etmeyi amaçlamaktadır.

Bu standart, yangın özelliklerini ölçmek için belirli bir numune radyant termal maruziyet aralığı gerektirir.

Yangın testi doğası gereği tehlikelidir. Bu testler yapılırken personel ve mülk için yeterli güvenlik önlemleri alınmaktadır.


Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak tek başına malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kapsamaz.


Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM E1317 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp