ASTM E1333 Havadaki Formaldehit Konsantrasyonlarının ve Hazne Kullanılarak Ahşap Ürünlerden Emisyon Oranlarının Belirlenmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM E1333 Havadaki Formaldehit Konsantrasyonlarının ve Hazne Kullanılarak Ahşap Ürünlerden Emisyon Oranlarının Belirlenmesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1333 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, ürün kullanımını simüle etmek için tasarlanmış koşullar altında formaldehit içeren ahşap ürünlerden havadaki formaldehit konsantrasyonunu ve emisyon oranını ölçer.

ASTM E1333 Havadaki Formaldehit Konsantrasyonlarının ve Hazne Kullanılarak Ahşap Ürünlerden Emisyon Oranlarının Belirlenmesi için Standart Test

Havadaki konsantrasyon ve emisyon oranı, belirli sıcaklık ve bağıl nem test koşulları altında büyük bir odada belirlenir. Genel prosedürler ayrıca ürün kombinasyonlarını, ürün yükleme oranlarında ve iç ortam ortamına özgü tipik hava değişim oranlarında test etmeye yöneliktir. Test edilen ürünler, yükleme oranları ve kullanılan hava değişim oranları test raporunda açıklanmıştır.

Bu test yöntemi, havadaki ortalama formaldehit konsantrasyonunu ve çok sayıda büyük boyutlu numuneden emisyon oranını belirler. Raporlanan ortalama konsantrasyon ve emisyon oranı, bu nedenle, test lotundaki daha yüksek veya daha düşük emisyonlu paneller hakkında bilgi sağlamayacaktır.

Bu yöntem, esas olarak, polietilene veya atık levhalara veya her ikisine birden sarılmış olarak test edilmek üzere gönderilen yeni üretilmiş panel ürünlerini test etmek için kullanılır. Bu test yöntemi, yeni üretilen panel ürünleri dışındaki (orijinal uygulama, kurulum veya kullanımdan sonra) değerlendirmek için kullanıldığında, ürünün test için ambalajlanması ve nakliye yöntemi test raporunda açıklanmalıdır.

Hazneden alınan hava örneğindeki formaldehit miktarı, ulusal mesleki güvenlik ve sağlık enstitüsü (NIOSH) kromotropik asit test prosedürünün bir uyarlaması ile belirlenir. Hava numunesindeki formaldehit miktarını belirlemek için başka bir analitik prosedür kullanılırsa, bu prosedür, uyarlanmış kromotropik asit prosedürüne eşdeğer veya daha yüksek doğruluk ve hassasiyette sonuçlar vermelidir.

Bu test yöntemi, tüm iç mekan malzemeleri ve ürünlerinden kaynaklanan genel organik emisyonları belirlemek için tasarlanmamıştır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1333 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp