ASTM E1354 Oksijen Tüketimi Kalorimetresi Isı ve Görünür Duman Yayılma Oranları için Test

ASTM Testleri

ASTM E1354 Oksijen Tüketimi Kalorimetresi Isı ve Görünür Duman Yayılma Oranları için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM E1354 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart,harici bir ateşleyici ile veya harici bir ateşleyici olmadan kontrollü radyant ısıtma seviyelerine maruz kalan malzemelerin tepkisinin ölçülmesini sağlar.

ASTM E1354 Oksijen Tüketimi Kalorimetresi Isı ve Görünür Duman Yayılma Oranları için Test

Bu test yöntemi, malzemelerin ve ürünlerin tutuşabilirlik, ısı yayma oranları, kütle kayıp oranları, etkin yanma ısısı ve görünür duman gelişimini belirlemek için kullanılır.

Isı salımı hızı, oksijen konsantrasyonu ve egzoz ürün akışındaki akış hızı ile belirlenen oksijen tüketiminin ölçülmesiyle belirlenir. Etkin yanma ısısı, ısı yayma hızı ile birlikte numune kütle kaybı oranının eş zamanlı ölçümünden belirlenir. Duman gelişimi, yanma ürünü akımı tarafından ışığın karartılmasıyla ölçülür.

Numuneler, 0 ila 100 kW / m2 aralığında ilk test ısı akışlarına maruz bırakılacaktır . Kullanıldığında harici ateşleme, elektrik kıvılcımı ile olacaktır. İlk test ısı akışının değeri ve harici ateşleme kullanımı, ilgili malzeme veya performans standardında belirtildiği gibi olacaktır. Normal numune testi oryantasyonu, son kullanım uygulamasının yatay veya dikey oryantasyonu içermesinden bağımsız olarak yataydır. Cihaz ayrıca dikey yönlendirme testi için hükümler içerir; bu yalnızca keşif veya tanı çalışmaları için kullanılır.

Bu test yöntemi, malzeme ve ürün değerlendirmeleri, matematiksel modelleme, tasarım amaçları veya geliştirme ve araştırma için kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Malzeme numunelerinin örnekleri, bir son kullanım ürününün bölümlerini veya son kullanım ürününde kullanılan çeşitli bileşenleri içerir.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak tek başına malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kapsamaz. gerçek yangın koşulları altında.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1354 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp