ASTM E139 Metalik Malzemelerin Sürünme, Sürünme-Kırılma ve Gerilim-Kırılma için Test

ASTM Testleri

ASTM E139 Metalik Malzemelerin Sürünme, Sürünme-Kırılma ve Gerilim-Kırılma için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E139 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,zamanın bir fonksiyonu olarak deformasyon miktarının belirlenmesini (sürünme testi) ve sabit gerilme yükleri altındaki malzemeler için yeterli yük mevcutken kırılmanın meydana gelmesi için zamanın ölçülmesini (kopma testi) kapsar.

ASTM E139 Metalik Malzemelerin Sürünme, Sürünme-Kırılma ve Gerilim-Kırılma için Test

Ayrıca test ekipmanı için temel gereksinimleri de içerir. İstenen test sayısı ve süresinin belirlenmesinde yardım bilgisi için Bölüm 9'a atıfta bulunulmalıdır. 1.2 Bu test yöntemleri, test raporlarına dahil edilmesi gereken bilgileri listeler. Amaç, tüm yararlı ve hazır bilgilerin ilgili taraflara iletilmesini sağlamaktır.

Çentikli numuneler üzerindeki testler dahil değildir. Bu testler Uygulama E 292'de verilmiştir.Hızlı ısıtma veya kısa süre koşulları altındaki testler dahil değildir. Bu tür testler için uygulamalar Uygulama E21 ve Uygulama E150'de verilmektedir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir,varsa, kullanımıyla ilişkilidir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E139 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp