ASTM E1414 Ortak Tavan Plenumunu Paylaşan Odalar Arasında Havada Yayılan Sesin Azaltılması için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1414 Ortak Tavan Plenumunu Paylaşan Odalar Arasında Havada Yayılan Sesin Azaltılması için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1414 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, bir bölme ile ayrılmış ve ortak bir genel alanı paylaşan bir çift yatay bitişik küçük ofis veya odayı simüle edecek şekilde düzenlenmiş bir laboratuvar alanı kullanır.

ASTM E1414 Ortak Tavan Plenumunu Paylaşan Odalar Arasında Havada Yayılan Sesin Azaltılması için Standart Test Yöntemi

Bölme, ya ortak bir plenum boşluğunun alt tarafına uzanır ya da onun içinden geçer. Öngörülen konfigürasyonda, tesisin özel tasarım özellikleri, tek önemli ses iletim yolunun tavan ve plenum alanı üzerinden olmasını sağlar.

Önem ifadesinde belirtilen sınırlamalar dahilinde, bu test yöntemiyle ölçülen birincil miktar, laboratuvar ortamında kurulan bir asma tavanın tavan zayıflamasıdır. Oda ses emilimini hesaba katarak, normalize edilmiş tavan zayıflaması belirlenebilir.

Test yöntemi, tavan malzemesi ve armatürler ve havalandırma sistemleri gibi diğer bileşenlerden oluşan kompozit tavan sistemlerinin zayıflamasını değerlendirmek için de kullanılabilir.

Prosedürler, diğer zayıflatma önlemleriyle elde edilebilecek ek ses yalıtımını incelemek için de kullanılabilir. Bu, ya plenum bariyerleri olarak ya da tavanın tamamı ya da bir kısmı için destek olarak kullanılan malzemeleri içerecektir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1414 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp