ASTM E1417 Sıvı Penetrant Testi için Standart

ASTM Testleri

ASTM E1417 Sıvı Penetrant Testi için Standart

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1417 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,gözeneksiz metal ve metal olmayan bileşenlerin sıvı penetrant muayenesinin yapılması için minimum gereklilikleri belirler.

ASTM E1417 Sıvı Penetrant Testi için Standart

Bu uygulamada açıklanan penetrant muayene süreçleri, süreç içi, nihai ve bakım (hizmet içi) muayeneler için geçerlidir. Bu işlemler, açık veya incelenen bileşenin yüzeyine bağlı füzyon eksikliği, korozyon, çatlaklar, bindirmeler, soğuk kapatmalar ve gözeneklilik gibi süreksizliklerin tespiti için geçerlidir.

Termoplastik malzemelerden üretilmiş bileşenlerle yüksek sıcaklık kullanımında dikkatli olunmalıdır. Ayrıca, bazı temizleyiciler, nüfuz edici maddeler ve geliştiriciler, plastik gibi metalik olmayan malzemeler üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir. İncelemeden önce, temizlik veya inceleme malzemelerinin hiçbirinin incelenecek bileşenlere zararlı olmadığından emin olmak için testler yapılmalıdır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler mutlaka tam eşdeğerler değildir; bu nedenle standarda uygunluğu sağlamak için her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalı ve iki sistemden elde edilen değerler birleştirilmemelidir.

Bu uygulamanın tüm alanları, bilinçli mühendislik organizasyonu ile tedarikçi arasındaki anlaşmaya veya bilinçli mühendislik organizasyonundan gelen özel yönlendirmeye açık olabilir.

Bu belge boyunca, siyah ışık terimi, Terminology E1316'daki en son terminolojiyle uyumlu olması için UV-A olarak değiştirilmiştir . Blacklight , geniş bir ultraviyole radyasyon aralığı anlamına gelebilir; floresan penetrant muayenesi yalnızca UV-A aralığını kullanır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1417 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp