ASTM E1444 Manyetik Parçacık Testi için Standart

ASTM Testleri

ASTM E1444 Manyetik Parçacık Testi için Standart

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1444 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,ferromanyetik malzemede yüzey veya yüzey altı hafif süreksizliklerin tespiti için kullanılan manyetik parçacık testi için minimum gereksinimleri belirler.

ASTM E1444 Manyetik Parçacık Testi için Standart

Manyetik parçacık testi yöntemi, ferromanyetik malzemelerin yüzeyindeki veya yüzeyindeki çatlakları, bindirmeleri, dikişleri, kapanımları ve diğer süreksizlikleri tespit etmek için kullanılır. Manyetik parçacık testi, hammadde, kütük, bitmiş ve yarı bitmiş malzemeler, kaynaklar ve hizmet içi parçalara uygulanabilir. Manyetik parçacık testi, ferromanyetik olmayan metaller ve östenitik paslanmaz çelikler gibi alaşımlar için geçerli değildir. Ek bilgi için Ek X1'e bakın .

Bu Uygulamanın tüm alanları, Cognizant Mühendislik Kuruluşu ile tedarikçi arasındaki anlaşmaya veya Cognizant Mühendislik Kuruluşunun özel yönlendirmesine açık olabilir.

Bu standart, birleşik bir standarttır, rasyonelleştirilmiş SI birimlerinin ve inç-pound birimlerinin aynı standarda dahil edildiği bir ASTM standardıdır ve her birim sistemi ayrı ayrı standart olarak kabul edilir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1444 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp