ASTM E1474 Döşemeli Mobilya ve Şiltelerin Isı Yayılım Oranı Standart Testi

ASTM Testleri

ASTM E1474 Döşemeli Mobilya ve Şiltelerin Isı Yayılım Oranı Standart Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM E1474 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, koni kalorimetre aparatında önceden belirlenmiş bir başlangıç ​​test ısı akışına maruz kalan malzemelerin ve kompozitlerin sürekli alev alma ve ısı salma süresini belirlemek için kullanılır.

ASTM E1474 Döşemeli Mobilya ve Şiltelerin Isı Yayılım Oranı Standart Testi

Bu test yöntemi, 35 kW/ m2'lik  sabit bir ilk test ısı akışında sürekli alev alma süresi, ısı yayma oranı, tepe ve toplam ısı salımı ve etkili yanma ısısının ölçülmesini sağlar. Bu test yöntemi, farklı ısı akışlarında ısı salınım verilerinin elde edilmesi için de uygundur. Numune yatay olarak yönlendirilir ve bir kıvılcım ateşleme kaynağı kullanılır.

Testler, mobilya veya şilte dış katman bileşenlerini birleştiren masaüstü ölçekli numuneler üzerinde gerçekleştirilir. Çerçeve elemanları dahil değildir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1474 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp