ASTM E1508 Enerji Dağıtıcı Spektroskopi ile Kantitatif Analiz için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM E1508 Enerji Dağıtıcı Spektroskopi ile Kantitatif Analiz için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM E1508 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bir mikro yapıdaki fazların temel bileşimini ölçmek için prosedürleri kapsar. Hem standartları kullanan hem de standart olmayan yöntemleri içerir ve teknikten beklenebilecek kesinlik ve doğruluğu tartışır.

ASTM E1508 Enerji Dağıtıcı Spektroskopi ile Kantitatif Analiz için Standart Test

Bu kılavuzun amacı, taramalı elektron mikroskobu (SEM) veya elektron prob mikroanalizörü (EPMA) ile malzemelerin kantitatif analizi için enerji dağılımlı spektroskopi (EDS) kullananlara yardımcı olmaktır.

ASTM E1508'de açıklanan test yöntemi, reaktör kabının çevresindeki nötron akış hızlarını ve enerji spektrumlarını ölçmek için bir dozimetre kullanmayı içerir.

Bu test yönteminden elde edilen nötron akıcılık oranı ve enerji spektrumu ölçümlerinin sonuçları, reaktör basınç kabı (RPV) ve ilgili destek yapıları dahil olmak üzere reaktör kabı içindeki malzemelerin ve bileşenlerin radyasyona maruz kalmasını değerlendirmek için kullanılır. Bu bilgi, radyasyon hasarının bu malzemelerin mekanik özellikleri üzerindeki etkilerini değerlendirmek ve reaktör kabının hizmet ömrünü tahmin etmek için gereklidir.

ASTM E1508, nükleer güç endüstrisinde, reaktör kabı malzemelerinin ve bileşenlerinin radyasyona maruz kalmasını değerlendirmek için standart bir yöntem olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1508 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp