ASTM E1515 Yanıcı Tozların Minimum Patlayıcı Konsantrasyonuna İlişkin Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1515 Yanıcı Tozların Minimum Patlayıcı Konsantrasyonuna İlişkin Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM E1515 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, küresele yakın kapalı bir tankta alevlenmeyi ilerletecek toz-hava karışımının minimum konsantrasyonunun belirlenmesini kapsar. Bu test yönteminden elde edilen veriler, toz bulutlarının tutuşma özelliklerinin göreli bir ölçümünü sağlar.

ASTM E1515 Yanıcı Tozların Minimum Patlayıcı Konsantrasyonuna İlişkin Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, kontrollü laboratuvar koşulları altında ısı ve aleve yanıt olarak malzemelerin özelliklerini ölçmek ve açıklamak için kullanılmalı ve gerçek yangın koşulları altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesini veya yangın riskini açıklamak veya değerlendirmek için kullanılmamalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Karar'da belirlenen, uluslararası kabul görmüş standardizasyon ilkelerine uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1515 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp