ASTM E1590 Şiltelerin Yangın Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1590 Şiltelerin Yangın Testi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E1590 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM E1590 standardı, test numunesi, şilte veya temelli şilte, iyi havalandırılan koşullar altında belirli bir alev tutuşturma kaynağına maruz kaldığında, belirli yangın testi tepkilerini ölçerek, halka açık yerlerde kullanılan şiltelerin yanma davranışını belirlemek için bir araç sağlar. Bu bir yangın-test-tepki standardıdır.

ASTM E1590 Şiltelerin Yangın Testi için Standart Test Yöntemi

Bu, şilteler veya temelli şilteler için bir test yöntemidir. Spesifik bir ateşleme kaynağının uygulanmasının ardından, ateşlemeden tüm yanma bitene, 1 saatlik bir süre geçene veya parlama kaçınılmaz görünene kadar yanma davranışını tanımlayan test verileri elde edilir.

Bu test yöntemi, bu test yönteminde belirtilenler dışındaki yangın koşulları altındaki şiltelerin yangın performansı hakkında bilgi sağlamaz. Özellikle, bu test yöntemi, sigaraların için için için yanan tutuşturma için geçerli değildir. Yanan test numunesinin ısı yayma hızı, bir oksijen tüketimi yöntemiyle ölçülür.

Diğer ölçümler, ışığı engelleyen duman üretimi ve yanma gazlarındaki belirli zehirli gaz türlerinin konsantrasyonlarıdır. Yanma davranışı, fotoğraf veya video kayıtları ile görsel olarak belgelenir.

Hakem kararlarında SI birim sistemini kullanın; bkz. IEEE/ASTM SI-10 . Parantez içinde verilen birimler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kendi başına kapsamaz. Yangın testi doğası gereği tehlikelidir. Bu testler yapılırken personel ve mülk için yeterli güvenlik önlemleri alınacaktır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, şiltelerin yangın testi için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM E1590 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp