ASTM E1603 Davlumbaz Modunda Kütle Spektrometresi Kaçak Dedektörü için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM E1603 Davlumbaz Modunda Kütle Spektrometresi Kaçak Dedektörü için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1603 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, 4,4 X 10 -14 mol/s (0°C'de 1 X 10 -9 std-cm/s) veya daha yüksek oranda gaz sızıntısı kaynaklarının test edilmesine yönelik prosedürleri kapsar.

ASTM E1603 Davlumbaz Modunda Kütle Spektrometresi Kaçak Dedektörü için Standart Test

Test, boşaltılabilen ve diğer tarafına helyum veya başka bir izleyici gazın uygulanabileceği herhangi bir nesne üzerinde yapılabilir. Nesne, yapısal olarak 0,1 Pa (yaklaşık 10 -3 torr) basınca tahliye edilebilmelidir.

Üç test yöntemi açıklanmıştır:

  • Test Yöntemi A, Test edilmekte olan ve boşaltılabilen, ancak doğal pompalama kabiliyetine sahip olmayan nesne için;
  • Test Yöntemi B, Entegre pompalama özelliğine sahip test edilen nesne için;
  • Test Yöntemi C, Test edilen nesnenin vakum pompalarının, normalde kaçak detektöründe (LD) kullanılanların yerini aldığı Test Yöntemi B'deki gibi test edilen nesne için.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1603 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp