ASTM E1621 Dalga Boyu Dağılımlı X-Işını Floresan Spektrometresi ile Element Analizi için Standart Kılavuz

ASTM Testleri

ASTM E1621 Dalga Boyu Dağılımlı X-Işını Floresan Spektrometresi ile Element Analizi için Standart Kılavuz

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1621 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu kılavuz, katı metallerin, cevherlerin ve ilgili malzemelerin elementel analizi için bir dalga boyu dağılımlı X-ışını spektrometresi kullanan analitik prosedürlerin geliştirilmesi ve tanımlanması için kılavuzlar sağlar.

ASTM E1621 Dalga Boyu Dağılımlı X-Işını Floresan Spektrometresi ile Element Analizi için Standart Kılavuz

Burada tartışılan malzeme formları, borat füzyonu ve briketlerin preslenmesi gibi kimyasal ve fiziksel işlemlerle hazırlanan katıları, tozları ve katı formları içerir.

Sıvılar, metallerde ve madencilik laboratuvarlarında çok daha az sıklıkla karşılaşıldığından bu kılavuzda ele alınmamıştır. Bununla birlikte, sulu sıvılar, katı numuneler oluşturmak için borat füzyonu ile işlenebilir ve X-ışını spektrometreleri, sıvıları doğrudan işlemek için donatılabilir.

Bu kılavuzun bazı hükümleri, bir enerji dağılımlı X-ışını spektrometresinin kullanımına uygulanabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, dünya ticaret örgütü ticaretin önündeki teknik engeller (TBT) komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1621 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp