ASTM E165 Genel Endüstri için Sıvı Penetrant Testi

ASTM Testleri

ASTM E165 Genel Endüstri için Sıvı Penetrant Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E165 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,malzemelerin penetran muayenesi için prosedürleri kapsar.

ASTM E165 Genel Endüstri için Sıvı Penetrant Testi

Penetrant testi, çatlaklar, dikişler, bindirmeler, soğuk kapanmalar, büzülme, laminasyonlar, sızıntılar veya füzyon eksikliği gibi yüzeye açık süreksizlikleri tespit etmek için tahribatsız bir test yöntemidir ve proses içi, nihai ve bakım için geçerlidir.

Gözeneksiz, metalik malzemelerin, demirli ve demirsiz metallerin ve gözeneksiz sırlı veya tamamen yoğunlaştırılmış seramikler gibi metalik olmayan malzemelerin yanı sıra bazı gözeneksiz plastiklerin ve camın incelenmesinde etkili bir şekilde kullanılabilir.

Bireysel kuruluşlar tarafından önerilen veya gerekli kılınan bir sıvı penetrant muayene sürecinin, uygulanabilirliğini ve eksiksizliğini tespit etmek için gözden geçirilebilmesi.

Parçaların ve malzemelerin sıvı penetran testi ile ilgili proses spesifikasyonlarının ve prosedürlerin hazırlanmasında kullanım için. Penetrant testi talep eden müşterinin anlaşması şiddetle tavsiye edilir. Bu uygulamanın tüm alanları, bilinçli mühendislik organizasyonu ile tedarikçi arasındaki anlaşmaya veya bilinçli mühendislik organizasyonundan belirli bir yönlendirmeye açık olabilir.

Bu uygulama, penetrant testi ile elde edilen göstergelerin değerlendirilmesi için kriterler belirtmez veya önermez. Ancak belirtiler bulunduktan sonra bunların yorumlanması veya sınıflandırılması ve ardından değerlendirilmesi gerektiği belirtilmelidir. Bu amaçla, kabul edilebilir ve kabul edilemez olarak kabul edilen göstergelerin tipini, boyutunu, yerini ve yönünü tanımlayan ayrı bir kod, standart veya özel bir anlaşma olmalıdır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E165 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp