ASTM E1782 Termal Analiz ile Buhar Basıncının Belirlenmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM E1782 Termal Analiz ile Buhar Basıncının Belirlenmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1782 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,farklı uygulanan basınçlarda çalıştırılan diferansiyel termal analiz (DTA) veya diferansiyel taramalı kalorimetri (DSC) enstrümantasyonu kullanılarak yapılan kaynama noktası ölçümlerinden saf sıvıların veya eriyiklerin buhar basıncının belirlenmesi için bir prosedürü açıklar.

ASTM E1782 Termal Analiz ile Buhar Basıncının Belirlenmesi için Test

Bu test yöntemi, 273 ila 773 K (0 ila 500°C) sıcaklık aralığı ve 0,2 kPa ila 2 MPa arasındaki basınçlar için kullanılabilir. Bu aralıklar, kullanılan enstrümantasyona ve test edilen malzemelerin termal stabilitesine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu test yöntemi için bir dizi uygulanan basınç gerektiğinden, analistin en iyi hizmeti, yüksek basınçlı diferansiyel termal enstrümantasyon (HPDSC veya HPDTA) olarak adlandırılan enstrümantasyonun kullanılmasıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1782 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp