ASTM E18 Metalik Malzemelerin Rockwell Sertliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM E18 Metalik Malzemelerin Rockwell Sertliği için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E18 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, Rockwell girinti sertliği ilkesi ile metalik malzemelerin Rockwell sertliğinin ve Rockwell yüzeysel sertliğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM E18 Metalik Malzemelerin Rockwell Sertliği için Standart Test Yöntemleri

Bu standart, Rockwell sertlik makineleri için gereksinimleri ve Rockwell sertlik testlerini gerçekleştirme prosedürlerini sağlar.

Birimler, Rockwell sertlik testi geliştirildiğinde, kuvvet seviyeleri kilogram-kuvvet (kgf) birimlerinde ve girinti bilyesi çapları ise inç (inç) birimlerinde belirtildi. Bu standart, Uluslararası Birimler Sistemindeki (SI) kuvvet ve uzunluk birimlerini belirtir. Bununla birlikte, tarihsel emsal ve devam eden yaygın kullanım nedeniyle, kgf birimlerindeki kuvvet değerleri ve inç birimlerindeki bilya çapları bilgi için sağlanmıştır ve bu standarttaki tartışmaların çoğu bu birimlere atıfta bulunmaktadır.

Test ilkeleri, test prosedürleri ve doğrulama prosedürleri, hem Rockwell hem de Rockwell yüzeysel sertlik testleri için temelde aynıdır. İki test arasındaki önemli fark, test kuvvetlerinin Rockwell yüzey testi için Rockwell testinden daha küçük olmasıdır. Kullanılan ölçeğe bağlı olarak, her iki test için de aynı tip ve boyutta girintiler kullanılabilir. Buna göre, bu standart boyunca Rockwell terimi, aksi belirtilmedikçe hem Rockwell hem de Rockwell'in yüzeysel olduğunu ifade edecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E18 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp