ASTM E1820 Kırılma Tokluğunun Ölçümü için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM E1820 Kırılma Tokluğunun Ölçümü için Standart Spesifikasyon

EUROLAB laboratuvar ASTM E1820 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM E1820 testi, K, J ve çatlak ucu açma yer değiştirme (CTOD) parametrelerini kullanarak metallerin kırılma tokluğunu belirler.

ASTM E1820 Kırılma Tokluğunun Ölçümü için Standart Spesifikasyon

Kırılma tokluğu, çentikli, yorulmuş, önceden çatlamış bir numune alınarak ve çentiğin iki tarafını birbirinden uzağa itmek için çift konsol kullanılarak hesaplanır. Bu, teknisyenlerimizin numunenin nasıl bölündüğünü gözlemlemelerini sağlar.

Numunenin nasıl bölünebileceğine dair üç olasılık vardır: kırılma tokluğunun tek bir nokta değeriyle sonuçlanan kırılma kararsızlığı, bir R-eğrisi ile sonuçlanan kararlı yırtılma ve bir R-eğrisi ile sonuçlanan kırılma kararsızlığı ile kesintiye uğrayan kararlı yırtılma. istikrarsızlık noktasında biter.

Bu değerler, akma dayanımı, seçim ve kalite güvencesi ile malzeme karşılaştırması için kullanılabilir. Ayrıca yapısal kusur değerlendirmesi için bir standart belirlemeye yardımcı olabilirler.

SI birimlerinde veya inç pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı ayrı kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1820 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp