ASTM E1820 Kırılma Tokluğunun Ölçümü için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E1820 Kırılma Tokluğunun Ölçümü için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E1820 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, K, J ve CTOD (δ) parametreleri kullanılarak metalik malzemelerin kırılma tokluğunun belirlenmesi için prosedürleri ve yönergeleri kapsar.

ASTM E1820 Kırılma Tokluğunun Ölçümü için Standart Test Yöntemi

Tokluk, R eğrisi formatında veya bir nokta değeri olarak ölçülebilir. Bu test yöntemine göre belirlenen kırılma tokluğu, yüklemenin açılma modu (Mod I) içindir.

Tüm numuneler, yorulma çatlakları ile keskinleştirilmiş çentikler içerir. Numune boyutu (boyutu) gereksinimleri, uygulanan kırılma tokluğu analizine göre değişir. Kılavuzlar, malzeme tokluğu, malzeme akış mukavemeti ve aranan değerlere göre tokluk değerinin bireysel kalifikasyon gereksinimleri dikkate alınarak oluşturulmuştur.

K, J ve CTOD parametreleri kullanılarak kırılma tokluğunun belirlenmesine yönelik diğer standart yöntemler , Test Yöntemleri E399 , E1290 ve E1921'de yer almaktadır . Bu test yöntemi, tek bir testten tüm uygulanabilir tokluk parametrelerinin belirlenmesi için ortak bir yöntem sağlamak üzere geliştirilmiştir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. SI birimlerinden sonra parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır ve standart olarak kabul edilmez.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, dünya ticaret örgütü ticaretin önündeki teknik engeller (TBT) komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler hakkında kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E1820 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp