ASTM E2019 Havadaki Toz Bulutunun Minimum Ateşleme Enerjisi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E2019 Havadaki Toz Bulutunun Minimum Ateşleme Enerjisi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM E2019 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, yüksek voltajlı bir kıvılcımla havadaki bir toz bulutunun minimum tutuşma enerjisini belirler.

ASTM E2019 Havadaki Toz Bulutunun Minimum Ateşleme Enerjisi için Standart Test Yöntemi

Bir toz bulutunun Minimum Ateşleme Enerjisi (MIE), öncelikle işleme ve taşıma sırasında tutuşma olasılığını değerlendirmek için kullanılır. Tutuşma olasılığı, patlama önleme sistemleri gibi önlemlere olan ihtiyacı değerlendirmek için kullanılır. MIE, yüksek voltajlı bir kıvılcım olarak serbest bırakıldığında toz bulutunu havadaki en kolay tutuşabilir konsantrasyonunda tutuşturmak için yeterli olan bir kapasitörde depolanan elektrik enerjisi olarak belirlenir. Bu standartta açıklanan laboratuvar test yöntemi, MIE'yi etkileyen tüm test değişkenlerini optimize etmez. Tekrar sayısı artırılarak veya test edilen her toz için kıvılcım deşarj devresi optimize edilerek daha küçük MIE değerleri belirlenebilir.

Bu test yönteminde, test ekipmanı, MIE değerleri belirlenen sınırlar içinde kalan bir dizi referans toz kullanılarak kalibre edilir. Test ekipmanı kalibre edildikten sonra, diğer tozların nispi tutuşma hassasiyeti, MIE değerlerini referans tozlarınkilerle veya tutuşma hassasiyetleri deneyimlerden bilinen tozlarla karşılaştırılarak bulunabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2019 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp