ASTM E203 Volumetrik Karl Fischer Titrasyonu Kullanan Su için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E203 Volumetrik Karl Fischer Titrasyonu Kullanan Su için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E203 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, katı veya sıvı organik ve inorganik bileşiklerin çoğunda serbest su ve hidrasyon suyunu belirlemek için hacimsel Karl Fischer (KF) titrasyonunun uygulanması için genel bir kılavuz olarak tasarlanmıştır.

ASTM E203 Volumetrik Karl Fischer Titrasyonu Kullanan Su için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, KF titrasyonunun bitiş noktasını potansiyometrik olarak belirleyebilen otomatik titrasyon sistemleriyle kullanım için tasarlanmıştır.

Oda sıcaklığında gaz halinde olan numuneler kapsanmaz. Bu test yöntemi, hacimsel titrasyonla suyu belirlemek için hem piridin hem de piridin içermeyen KF reaktiflerinin kullanımını kapsar.

KF kulometrik titrasyon kullanılarak suyun belirlenmesi tartışılmamıştır. Numune boyutunun, KF reaktif konsantrasyonunun ve aparatının uygun seçimi ile bu test yöntemi, geniş bir konsantrasyon aralığında, yani milyonda bir parçadan saf suya kadar suyun ölçümü için uygundur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E203 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp