ASTM E2058 Yangın Yayılma Aparatı Kullanılarak Malzemenin Yanıcılığının Ölçülmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM E2058 Yangın Yayılma Aparatı Kullanılarak Malzemenin Yanıcılığının Ölçülmesi için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM E2058 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart,bir yangın yayma aparatı (FPA) aracılığıyla malzemelerin yangının yayılmasını destekleme eğilimi ile ilgili malzeme yanıcılığı özelliklerini belirler.

ASTM E2058 Yangın Yayılma Aparatı Kullanılarak Malzemenin Yanıcılığının Ölçülmesi için Test

Ölçülen malzeme yanıcılık özellikleri arasında tutuşma süresi ( t ign ), kimyasal ( Q ˙ chem ) ve konvektif ( Q ˙ c ) ısı yayma oranları, kütle kayıp oranı ( m ˙ ) ve efektif yanma ısısı (EHC) bulunur.

FPA'nın ayırt edici özellikleri, test numunesine 110 kW/m2'ye kadar bir radyan akısı sağlamak için tungsten-kuvars harici, izole ısıtıcıları içerir ; bu, yüzey gerilese veya genişlese de sabit kalır; Normal hava, %40'a kadar oksijenle zenginleştirilmiş hava, oksijeni azaltılmış hava, saf nitrojen veya önceki hava karışımları ile gaz halinde bastırma maddelerinin karışımlarının öngörülen akışlarında yanma veya yangının yukarıya doğru yayılması için hükümler; ve 0,305 m yüksekliğinde dikey bir test numunesi üzerinde yangının yukarı doğru yayılması sırasında oluşan ısı yayılım oranlarını ve egzoz ürünü akışlarını ölçme yeteneği.

FPA, malzemelerin ve ürünlerin yanıcılığını değerlendirmek için kullanılır. Ayrıca, bu tür malzemelerin ve ürünlerin belirtilen inert veya oksitleyici ortamlarda öngörülen ısı akışlarına geçici tepkisini elde etmek ve yangın ürünlerinin üretim oranlarının laboratuvar ölçümlerini elde etmek için tasarlanmıştır.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kendi başına kapsamaz. gerçek yangın koşulları.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2058 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp