ASTM E2074 Yan Menteşeli ve Döner Sallanan Kapı Gruplarının Pozitif Basınç Testi Dahil Kapı Gruplarının Yangın Testleri

ASTM Testleri

ASTM E2074 Yan Menteşeli ve Döner Sallanan Kapı Gruplarının Pozitif Basınç Testi Dahil Kapı Gruplarının Yangın Testleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E2074 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, yangının geçişini geciktirmek için duvarlarda kullanılan kapı tertibatlarına uygulanabilir.

ASTM E2074 Yan Menteşeli ve Döner Sallanan Kapı Gruplarının Pozitif Basınç Testi Dahil Kapı Gruplarının Yangın Testleri

Bu yangın testi tepki standardı, standart bir yangın dayanıklılık testi sırasında kapı tertibatlarının yangına dayanıklı bir bariyer olarak işlev görme yeteneğini belirler. Böyle bir test yöntemi, yangına maruz kaldıktan sonra kapı düzeneklerinin sürekli kullanım için uygunluğunu belirlediği şeklinde yorumlanmamalıdır.

Bu yangın testi tepki standardı, bir kapı tertibatının önceden belirlenmiş bir test maruziyeti sırasında bir açıklıkta kalma kabiliyetini değerlendirmeyi amaçlamaktadır ve bunu gerektiğinde daha sonra bir hortum akımı uygulaması takip etmektedir (bakınız ).

Bu test yönteminde kullanılan hortum akışı testi, yangın söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye tarafından kullanılan gerçek bir hortum akışını temsil edecek şekilde tasarlanmamıştır.

Yangına maruz kalma, yangın yükünün miktarı, doğası ve dağılımı, havalandırma, bölme boyutu ve konfigürasyonu ve bölmenin ısı özelliklerindeki değişikliklere göre değişen tüm yangın koşullarını temsil etmez. Bununla birlikte, belirtilen yangına maruz kalma koşulları altında kapı tertibatlarının yangına dayanıklılığının göreceli bir ölçüsünü sağlar.

İçindeki bilgiler, gerçek yangın koşullarında kapı tertibatlarının yangın tehlikesini veya yangın riskini belirlemede önemli olabilir. Bu bilgi, diğer uygun yangın testi yöntemleri ile belirlenebilir. Örneğin alev yayılması ve duman gelişimi, Test Yöntemi E 84 ile belirlenebilir.

Bu standart varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2074 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp