ASTM E2149 Dinamik Temas Koşulları Altında Antimikrobiyal Ajanların Antimikrobiyal Aktivitesini Belirlemek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E2149 Dinamik Temas Koşulları Altında Antimikrobiyal Ajanların Antimikrobiyal Aktivitesini Belirlemek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM E2149 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, dinamik temas koşulları altında sızmayan, antimikrobiyal işlem görmüş numunelerin antimikrobiyal aktivitesini değerlendirmek için tasarlanmıştır.

ASTM E2149 Dinamik Temas Koşulları Altında Antimikrobiyal Ajanların Antimikrobiyal Aktivitesini Belirlemek için Standart Test Yöntemi

Bu dinamik çalkalama şişesi testi, substrata bağlı antimikrobiyalleri değerlendirmek için klasik antimikrobiyal test yöntemlerinin kullanılmasındaki zorlukların üstesinden gelmek amacıyla rutin kalite kontrol ve tarama testleri için geliştirilmiştir.

Bu zorluklar, inokulumun işlenmiş yüzeye temasının sağlanması (AATCC 100'de olduğu gibi), farklı temas sürelerinde geri alma esnekliği, uygun olmayan şekilde uygulanan statik koşulların kullanılması (AATCC 147'de olduğu gibi), hassasiyet ve tekrarlanabilirliği içerir.

Bu test yöntemi, birçok farklı türde işlenmiş substratı ve çok çeşitli mikroorganizmaları değerlendirme becerisine izin verir.

Bu test yönteminde kullanılan işlenmiş substratlar çok çeşitli fiziksel/kimyasal baskılara veya manipülasyonlara maruz kalabilir ve sert su, proteinler, kan, serum, çeşitli kimyasallar ve benzeri şeylerden kaynaklanan kontaminasyonun etkisinin test edilmesinin çok yönlülüğüne izin verir.

Bu test yöntemi sadece mikrobiyolojik teknikler konusunda eğitim almış kişiler tarafından yapılmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2149 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp