ASTM E220 Karşılaştırma Teknikleriyle Termokuplların Kalibrasyonu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E220 Karşılaştırma Teknikleriyle Termokuplların Kalibrasyonu için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM E220 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, bir referans termometre ile karşılaştırma yaparak termokuplları kalibre etmek için ilkeleri, aparatları ve prosedürü açıklar.

ASTM E220 Karşılaştırma Teknikleriyle Termokuplların Kalibrasyonu için Standart Test Yöntemi

Kalibrasyonlar, yaklaşık −195°C ila 1700°C (−320 °F ila 3100 °F) arasında genel bir aralıkta tek tek termokupl türlerine uygun sıcaklık aralıkları üzerinde kapsanır.

Genel olarak, bu test yöntemi kullanılmayan termokupllara uygulanabilir. Bu test yöntemi, etkileri standart kalibrasyon teknikleri ile tanımlanamayan veya ölçülemeyen potansiyel materyal homojensizliği nedeniyle kullanılmış termokupllar için geçerli değildir. Büyük çaplı termoelemanlara ve kılıflı termokupllara sahip termokupllar, termal iletim kayıplarını kontrol etmek için özel bakım gerektirebilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E220 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp