ASTM E222 Asetik Anhidrit Asetilasyonu Kullanan Hidroksil Grupları için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM E222 Asetik Anhidrit Asetilasyonu Kullanan Hidroksil Grupları için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM E222 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, alifatik ve alisiklik bileşiklerde ve fenollerde birincil ve ikincil karbon atomlarına bağlı hidroksil gruplarının belirlenmesini kapsar.

ASTM E222 Asetik Anhidrit Asetilasyonu Kullanan Hidroksil Grupları için Standart Test Yöntemleri

Aşağıdaki gibi üç test yöntemi verilmiştir:

  • Test yöntemi A, genel kullanım için önerilir;
  • Test yöntemi B, yaygın olarak kullanılan yöntem için standart bir prosedür vermek üzere dahil edilmiştir;
  • Test yöntemi C, sonuçların minimum bir süre içinde gerekli olduğu veya reaksiyon için ortam sıcaklığının istendiği durumlarda önerilir.

Test yöntemleri A ve B kullanılarak elde edilen sonuçlar esasen aynı olacaktır, ancak test yöntemi C kullanılarak elde edilen sonuçlar, diğer iki yöntem kullanılarak elde edilenlerden daha yüksek (göreceli olarak yaklaşık %4'e kadar) olacaktır.

Kesinlik ile ilgili ifadeler her test yöntemine dahildir. Test yöntemleri A ve C'nin kesinliği, geniş bir hidroksil içeriği aralığı üzerinde tutarlıdır (250 ila 1600 arasındaki hidroksil sayısı aralığında test edilmiştir), oysa test yöntemi B, daha yüksek hidroksil içeriği seviyesinde, düşük hidroksil içeriğine göre daha az hassastır.

Genel olarak, test yöntemi A, test yöntemi C'den yaklaşık iki kat daha hassastır. Test yöntemi B, daha düşük hidroksil içeriği seviyesinde test yöntemi C ile yaklaşık olarak aynı kesinliğe sahiptir, ancak daha yüksek hidroksil içeriği seviyesinde daha zayıf kesinliğe sahiptir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E222 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp