ASTM E2307 Orta Ölçekli, Çok Katlı Test Aparatı Kullanılarak Çevre Yangın Bariyerlerinin Yangın Direncinin Belirlenmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM E2307 Orta Ölçekli, Çok Katlı Test Aparatı Kullanılarak Çevre Yangın Bariyerlerinin Yangın Direncinin Belirlenmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E2307 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar.Bu standart,çevresel yangın bariyerinin performansını ve bir iç bölme yangınından kaynaklanan yangına maruz kalmaya direnirken, dış duvar tertibatının ve zemin tertibatının yangın testi sırasında bükülmesi ve deformasyonu sırasında yangının yayılmasını önlemek için bir sızdırmazlık sağlama kabiliyetini ölçer.

ASTM E2307 Orta Ölçekli, Çok Katlı Test Aparatı Kullanılarak Çevre Yangın Bariyerlerinin Yangın Direncinin Belirlenmesi için Test

Yangına dayanıklılık testinin son noktası, çevre yangın bariyeri bir zaman-sıcaklık yangına maruz kalmasına maruz kaldığından, ilk uygunluk koşuluna ulaşılmadan önce geçen süredir.

Kullanılan yangına maruz kalma koşulları, maruziyetin ilk 30 dakikası için bu test yöntemiyle belirtilenlerdir ve daha sonra test odasındaki testin geri kalanı için Test Yöntemleri E119 zaman-sıcaklık eğrisine uygundur.

Bu test yöntemi, ısıtma koşullarını, test yöntemlerini ve bir zemin ve dış duvar düzeneğinin bir çevre bağlantısına yan yana getirildiği durumlarda, bir çevre yangın bariyerinin yangın direncini koruma yeteneğinin değerlendirilmesine yönelik kriterleri belirtir.

Test sonuçları, yangına maruz kalma süresi boyunca çevresel yangın bariyerlerinin performansını belirler ve bu maruziyetten sonra çevresel yangın bariyerlerinin kullanıma uygunluğunu belirlediği şeklinde yorumlanmamalıdır.

Bu test yöntemi, duman veya gazların veya her ikisinin sızıntı hızına göre çevre yangın bariyeri hakkında nicel bilgi sağlamaz. Yangına dayanıklılık testi sırasında çevre yangın bariyerinin genel davranışını tanımlarken bu tür olayların not edilmesini ve rapor edilmesini gerektirse de, bu tür olaylar uygunluk koşullarının bir parçası değildir.

Bu test yönteminde ele alınmayan potansiyel olarak önemli faktörler ve yangın özellikleri bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir:

Test edilenler dışındaki bileşenlerle yapılan çevresel yangın bariyerinin performansı ve
Test edilen döngü koşulları dışındaki çevre yangın bariyerlerinin döngüsel hareket yetenekleri.

Bu test yöntemi, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak tek başına malzemelerin, ürünlerin, veya gerçek yangın koşulları altındaki montajlar.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu test yönteminin metni, açıklayıcı materyal sağlayan notlara ve dipnotlara atıfta bulunur. Bu not ve dipnotlar (tablo ve şekillerde olanlar hariç) standardın gereklilikleri olarak kabul edilmeyecektir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2307 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp