ASTM E2387 Gonyometrik Optik Saçılım Ölçümleri için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM E2387 Gonyometrik Optik Saçılım Ölçümleri için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar, ASTM E2387 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu uygulama, bir yüzeyden optik saçılımın miktarını ve açısal dağılımını belirlemeye yönelik prosedürleri açıklar. Özellikle çift yönlü saçılma dağılım fonksiyonunun (BSDF) ölçümüne odaklanır.

ASTM E2387 Gonyometrik Optik Saçılım Ölçümleri için Standart Uygulama

BSDF, birçok amaç için optik saçılma seviyelerini ifade etmenin uygun ve kabul görmüş bir yoludur. Yansıtıcı saçılım düşünüldüğünde genellikle çift yönlü yansıma dağılım işlevi (BRDF) veya aktarıcı saçılım düşünüldüğünde çift yönlü geçirgenlik dağılım işlevi (BTDF) olarak adlandırılır.

BSDF, bir numunenin görünümünün temel bir tanımıdır ve diğer birçok görünüm özelliği (parlaklık, pus ve renk gibi), belirli geometrik ve spektral koşullar üzerinde BSDF'nin integralleri cinsinden temsil edilebilir.

Bu uygulama aynı zamanda, yönlü yansıtma faktörü, yönlü iletim faktörü ve diferansiyel saçılma işlevi dahil olmak üzere açı çözümlü optik saçılma sonuçlarını sunmanın alternatif yollarını sunar.

Bu uygulama, bir dalga boyundan, saçılma geometrisinden, numune konumundan veya polarizasyondan diğer herhangi bir dalga boyuna, saçılma geometrisine, numune konumuna veya polarizasyona ilişkin verileri tahmin etmek için bir yöntem sağlamaz. Kullanıcı, kendi uygulamasıyla ilgili olan dalga boylarında, saçılma geometrilerinde, numune konumlarında ve polarizasyonlarda ölçümler yapmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2387 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp