ASTM E29 Testi

ASTM Testleri

ASTM E29 Testi

ASTM E29, Spesifikasyonlara Uygunluğu Belirlemek İçin Test Verilerinde Önemli Rakamları Kullanmaya Yönelik Standart Uygulama, çeşitli teknik komitelere, örneğin belirtilen maksimum değerler ve belirtilen minimum değerler gibi, spesifikasyon limitlerinde önemli kabul edilecek basamak sayısını gösteren tek tip yöntemlerin kullanılmasında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. 

ASTM E29 Testi

ASTM E29 standardının amacı, spesifikasyonlara uygunluğun belirlenmesinde gözlenen değerlerin veya hesaplanan test sonuçlarının karşılaştırıldığı spesifikasyon sınırlarının amaçlanan anlamını netleştirmeye yardımcı olması gereken yöntemleri ana hatlarıyla belirtmektir. Bu standart, geçerli ASTM spesifikasyonları veya standartları bu uygulamaya doğrudan atıfta bulunduğunda, spesifikasyonlara uygunluğun belirlenmesinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

ASTM E29 standardına yapılan atıf, yalnızca bir yöntem seçimi, yani mutlak yöntem veya yuvarlama yöntemi belirtildiğinde geçerlidir ve bu uygulama için birim sistemi belirtilmemiştir. Uygulamadaki boyutsal büyüklükler sadece hesaplama yöntemlerinin gösterimi olarak sunulmuştur. Örnekler, işlenmiş ürünler veya test yöntemleri üzerinde bağlayıcı değildir.

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E29 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp