ASTM E2923 Diferansiyel Tarama Kalorimetresi Kullanan Yangın Durdurucu Malzemelerin Uzun Ömür Değerlendirmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM E2923 Diferansiyel Tarama Kalorimetresi Kullanan Yangın Durdurucu Malzemelerin Uzun Ömür Değerlendirmesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E2923 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama, diferansiyel tarama kalorimetrisinden elde edilen veriler kullanılarak, yangın durdurucu sistemlerinde kullanılan malzemelerin uzun ömürlülüğünü nicel olarak değerlendirmek için standart bir prosedürü kapsar.

ASTM E2923 Diferansiyel Tarama Kalorimetresi Kullanan Yangın Durdurucu Malzemelerin Uzun Ömür Değerlendirmesi için Standart Test

Bu uygulama, zaman içinde performans özelliklerini koruması beklenen yangın durdurucu malzemeleri, performans özelliklerinde zaman içinde düşmesi beklenenlerden ayırmayı amaçlamaktadır.

DSC deneysel eğri değerlendirmesi, geleneksel dayanıklılık testi kullanılarak ek testler yapılmadan numune özelliklerinin yorumlanmasının mümkün olmadığı durumlarda, kayıtsız sonuçlar verebilir. Belirtilen sıcaklık ve nem koşulları altında yangın durdurucu malzeme içerisinde meydana gelecek kimyasal reaksiyonların boyutunu değerlendirir. Bu uygulama, bireysel bir yangın durdurma sistemi tarafından deneyimlenebilecek belirli şiddetli çevresel koşullar veya bina işletimi altında uzun ömürlülüğü ölçmez.

Bu uygulama, bir yangın durdurma sistemi içinde kullanılan malzemeleri test etmek için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygulamanın, monte edilmiş yangın durdurucu sistemlerin özelliklerini test etmek için kullanılması amaçlanmamıştır.

Bu uygulama, geçişli yangın durdurucularda kullanılan aşağıdaki malzeme türlerini değerlendirmeyi amaçlamaktadır:

  • Endotermik;
  • Şişen;
  • Yalıtım;
  • Ablatifler;
  • Yüceltme.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2923 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp