ASTM E2931 Yanıcı Tozların Sınırlayıcı Oksijen Konsantrasyonuna İlişkin Yeni Bir Standart

ASTM Testleri

ASTM E2931 Yanıcı Tozların Sınırlayıcı Oksijen Konsantrasyonuna İlişkin Yeni Bir Standart

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM E2931 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, 20 L veya daha büyük hacme sahip küresele yakın kapalı bir kapta inert/yanıcı olmayan bir gazla hava karışımı içinde dağılmış yanıcı bir tozun sınırlayıcı oksijen konsantrasyonunu belirlemek için tasarlanmıştır.

ASTM E2931 Yanıcı Tozların Sınırlayıcı Oksijen Konsantrasyonuna İlişkin Yeni Bir Standart

Bu yöntemden elde edilen veriler, toz bulutlarının tutuşma özelliklerinin göreli bir ölçüsünü sağlar. Bu test yöntemi, kontrollü laboratuvar koşulları altında ısı ve aleve yanıt olarak malzemelerin özelliklerini ölçmek ve açıklamak için kullanılmalı ve gerçek yangın altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesini veya yangın riskini açıklamak veya değerlendirmek için kullanılmamalıdır. Ancak, bu testin sonuçları, belirli bir nihai kullanımın yangın tehlikesi değerlendirmesiyle ilgili tüm faktörleri dikkate alan bir yangın riski değerlendirmesinin unsurları olarak kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Karar'da belirlenen, uluslararası kabul görmüş standardizasyon ilkelerine uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2931 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp