ASTM E3 Metalografik Numunelerin Hazırlanması için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM E3 Metalografik Numunelerin Hazırlanması için Standart Test

EUROLAB laboratuvar ASTM E3 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Metalografik incelemelerin temel amacı, hafif optik veya taramalı elektron mikroskobu aracılığıyla metallerin ve alaşımlarının bileşenlerini ve yapısını ortaya çıkarmaktır.

ASTM E3 Metalografik Numunelerin Hazırlanması için Standart Test

Özel durumlarda, incelemenin amacı diğer durumlarda olduğundan daha az ayrıntının geliştirilmesini gerektirebilir, ancak hemen hemen tüm koşullar altında örneğin doğru seçimi ve hazırlanması büyük önem taşır.

Mevcut ekipmandaki çeşitlilik ve karşılaşılan çok çeşitli problemler nedeniyle, metin metalografın yol göstermesi için yalnızca deneyimlerin gösterdiği uygulamaların genel olarak tatmin edici olduğunu sunar; bireysel numune hazırlama problemlerini çözmek için gereken teknikteki varyasyonları tanımlayamaz ve açıklamaz.

Mikroyapılar, metallerin ve alaşımların özellikleri ve başarılı bir şekilde uygulanması üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Mikroyapının belirlenmesi ve kontrolü için, metalografik incelemelerin yapılması gerekmektedir.

Birçok standart, mikroyapı ile ilgili bir gereklilik içermektedir ve metalografik incelemeler için kullanılmaktadır. Bu çerçevede numune yeri ve yönünün doğru belirlenmesi, gerekli numune sayısını azaltmak ve yorumlanmasını basitleştirmek için önemlidir.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E3 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp