ASTM E308 CIE Sistemini Kullanarak Nesnelerin Renklerini Hesaplamak için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM E308 CIE Sistemini Kullanarak Nesnelerin Renklerini Hesaplamak için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar ASTM E308 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu uygulama, nesne rengi için spektral yansıma, geçirgenlik veya parlaklık verilerinden CIE tristimulus değerleri elde etmek için gereken değerleri ve pratik hesaplama prosedürlerini sağlar.

ASTM E308 CIE Sistemini Kullanarak Nesnelerin Renklerini Hesaplamak için Standart Uygulama

CIE 1931 standart gözlemcisi ve X10, Y10, Z10 ve x10 için CIE tristimulus değerleri X, Y, Z ve kromatiklik koordinatları x, y'nin spektral ölçümlerinden hesaplanması için standart değerlerin prosedürleri verilmiştir.

Verilerin yalnızca önerilenlerden daha sınırlı dalga boyu aralıklarında veya CIE tarafından önerilenden daha geniş bir ölçüm aralığı için mevcut olduğu durumlar için prosedürler dahildir. Bu uygulama, Uygulama E1164'e uygun olarak 1-, 5-, 10- veya 20-nm ölçüm aralığı ile elde edilen spektral veriler için geçerlidir.

Spektral verilerin bant geçiş bağımlılığı için düzeltildiği ve düzeltilmediği durumlar için prosedürler dahildir. Düzeltilmemiş durumlar için, verileri elde etmek için kullanılan cihazın spektral bant geçişinin ölçüm aralığına yaklaşık olarak eşit olduğu ve üçgen şeklinde olduğu varsayılır. Bu seçimlerin en yaygın olarak kullanılan endüstriyel uygulamaya karşılık geldiğine inanılmaktadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E308 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp