ASTM E313 Renk Koordinatlarından Sarılık ve Beyazlık İndekslerini Hesaplamak için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM E313 Renk Koordinatlarından Sarılık ve Beyazlık İndekslerini Hesaplamak için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM E313 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, beyaz ve beyaza yakın veya renksiz nesne rengi örneklerinin sarılık veya beyazlığının görsel derecelendirmeleriyle ilişkilendirilen sayılar sağlar. Beyaz kumaşlar, boyalar ve plastikler, bu uygulamayla hesaplanan sarılık veya beyazlık indeksleriyle tanımlanabilecek malzemelerden birkaçıdır.

ASTM E313 Renk Koordinatlarından Sarılık ve Beyazlık İndekslerini Hesaplamak için Standart Test

Belirli bir gözlemci tarafından ve belirli bir aydınlatıcı altında nesne renklerinin eksiksiz bir analizi için üç parametrenin kullanılması gerekir. Bununla birlikte, beyaza yakın örnekler için, sarılık veya beyazlığın tek rakamlı ölçeklerini hesaplamak genellikle yararlıdır. Bu uygulama, bu tür ölçekler için önerilen denklemleri sağlar ve bunların türevlerini ve kullanımlarını ve uygulanabilirliklerinin sınırlarını tartışır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyon konusunda uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E313 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp