ASTM E399 Metalik Malzemelerin Düzlem - Gerilme Kırılma Tokluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM E399 Metalik Malzemelerin Düzlem - Gerilme Kırılma Tokluğu için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E399 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, 0,063 inç (1,6 mm) veya daha fazla kalınlığa sahip çeşitli yorulma çatlaklı numuneler kullanılarak testlerle metalik malzemelerin düzlem-şekil değiştirme kırılma tokluğunun (KIc) belirlenmesini kapsar.

ASTM E399 Metalik Malzemelerin Düzlem - Gerilme Kırılma Tokluğu için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi ayrıca, x'in test edilen spesifik numune konfigürasyonunu ifade ettiği Rsx numune mukavemet oranının belirlenmesini de kapsar. Bu mukavemet oranı, numunenin kaldırabileceği maksimum yükün, ilk boyutlarının ve malzemenin akma mukavemetinin bir fonksiyonudur.

İnç-pound birimlerinde belirtilen ölçülen düzlem-şekil değiştirme kırılma tokluğu değerleri standart olarak kabul edilmelidir.

Bu test yöntemi iki ana bölüme ayrılmıştır. İlk bölüm, Ic testi için öneriler ve gereksinimler hakkında genel bilgiler verir. İkinci kısım, deplasman ölçer tasarımı, yorulma çatlaması prosedürleri ve bu yöntemin kapsadığı çeşitli numune konfigürasyonları için özel gereksinimleri veren eklerden oluşmaktadır.

Bu standart, kullanımıyla ilgili güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E399 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp