ASTM E4 Test Makinelerinin Kuvvet Doğrulaması için Test

ASTM Testleri

ASTM E4 Test Makinelerinin Kuvvet Doğrulaması için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E4 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, statik veya yarı statik test makinelerinin gerilim veya sıkıştırma veya her ikisinin kuvvet ölçüm standartları aracılığıyla kuvvet doğrulama prosedürlerini kapsar.

ASTM E4 Test Makinelerinin Kuvvet Doğrulaması için Test

Bu uygulamalar, test makineleri için tam satın alma spesifikasyonları olarak tasarlanmamıştır.Test makineleri, aşağıdaki üç yöntemden biri veya bunların kombinasyonu ile doğrulanabilir. Yöntemlerin her biri, Uluslararası Birimler Sistemine (SI) göre metrolojik izlenebilirlik gösteren belirli bir ölçüm belirsizliği gerektirir.

Aşağıdakileri belirtir:

  • Standart ağırlıkların kullanılması,
  • Eşit kollu terazilerin ve standart ağırlıkların kullanılması veya
  • Kuvvet ölçen aletlerin kullanımı.

'Metrolojik izlenebilirlik' terimi, JCGM 200: Uluslararası metroloji sözlüğü-Temel ve genel kavramlar ve ilgili terimler (VIM)'de tanımlandığı gibi kullanılır.

Birimler - SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler mutlaka kesin eşdeğerler değildir; bu nedenle standarda uygunluğu sağlamak için her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalı ve iki sistemden elde edilen değerler birleştirilmemelidir.

Sertlik test makinelerinde sıklıkla kullanılan kilogram-kuvvet (kgf) gibi diğer alışılmış kuvvet birimleri bu standartla birlikte kullanılabilir.

Bu uygulamaların gereklilikleri, test makinelerinin doğrulanması sırasında ölçüm belirsizliğinin ana bileşenlerini sınırlar. Bu Standart Uygulamalar, bir doğrulama sırasında karşılaşılan ölçüm belirsizliği miktarıyla izin verilen hatanın azaltılmasını gerektirmez. Sonuç olarak, bu uygulamalar kullanılarak doğrulanan bir test makinesi, hata ölçüm belirsizliği ile birleştirildiğinde gerçek kuvvetten ±%1.0'dan daha büyük bir sapma üretebilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E4 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp